sono břicha Praha

Sono, sonografie břicha Praha – rychlé termíny, online objednání 

Sonografie (SONO) břicha, známá také jako ultrazvukové vyšetření, je neinvazivní diagnostická metoda využívající ultrazvukové vlny k vizualizaci vnitřních orgánů. 

*Poskytujeme sonografii břicha pouze pro dospělé.


Ceník sonografie břicha Praha

sono břicha do 7 dnů 3 000 Kč

 

Sonografická centra v Praze – online objednání 

Sonografie Praha 6 – Dejvice

Adresa: Gen. Píky 1, 160 00 Praha 6 – Dejvice



Sonografie Praha 5 – Smíchov

Adresa: Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5-Smíchov



Chcete se objednat online?

Máte žádanku na vyšetření?

Potřebujete rychlý termín na břišní sonografii v Praze? 

  1. vyberte službu a klikněte na další krok
  2. vyberte termín a čas sonografie břicha v Praze
  3. vyplňte své údaje a potvrďte rezervaci
  4. jakmile vaši rezervaci potvrdíme, přijde vám informační sms s údaji o rezervaci
  5. pošlete nám prosím žádanku na sono břicha na telefonní číslo +420 774 441 316 na whatsapp nebo na email koordinace@fallandgetup.com

V případě, nenajdete-li dostupný termín, obraťte se na nás. Termín vám zajistíme do 7 pracovních dnů.

Termíny na sonografii břicha Praha

Termíny zajišťujeme na základě poslané žádanky na vyšetření do 7 pracovních dnů.

 

Jak vyšetření probíhá?

Pusťte si video.

Popis vyšetření:

Během sonografie břicha lékař aplikuje gel na pokožku pacienta, což pomáhá eliminovat vzduchovou vrstvu mezi senzorem ultrazvukového přístroje a kůží. Poté přes tuto oblast přejíždí přístrojem, který vysílá ultrazvukové vlny do těla. Tyto vlny pronikají tkáněmi a odrážejí se od orgánů a struktur v břišní dutině. Následně se zaznamenává a zobrazuje zpětně odražený signál, který se promítá na monitor, kde lékař interpretuje výsledné obrazy.

 

Příprava na SONOGRAFICKÉ vyšetření břišní dutiny (SONO břicha)

Dva dny před vyšetřením nejíst nadýmavou stravu. Večer před vyšetřením pouze lehká večere. V den (min 6 hodin před vyšetřením) nejíst, nepít sycené nápoje ani kávu, nekouřit.

V případě vyšetření pánve (močový měchýř event. i prostata) je nutné přijít na vyšetření s naplněným močovým měchýřem.

Před vyšetřením se vždy poraďte s lékařem nebo naším koordinátorem zdravotní péče, aby vám poskytl přesné pokyny.

 


 

Více informací o vyšetření břicha pomocí ultrazvuku

Z jakých důvodů se provádí Sonografie (SONO) břicha?

  1. Diagnostika: Pomáhá identifikovat různá onemocnění a poruchy orgánů břišní dutiny; např. jaterní onemocnění, žlučové kameny, ledvinové kamínky, cysty nebo nádory
  2. Sledování léčby: Břišní ultrazvuk Praha může pomoci monitorovat průběh léčby a účinnost zvolené terapie u pacientů s diagnostikovanými onemocněními
  3. Kontrola orgánů: Při pravidelných vyšetření umožňuje sledovat stav orgánů a předcházet případným závažným zdravotním problémům
  4. Hodnocení akutních stavů: Pomáhá při diagnostice akutních stavů, jako jsou apendicitida nebo záněty orgánů
  5. Průvodní vyšetření: Ultrazvukové vyšetření břicha v Praze může být součástí průvodního vyšetření před chirurgickým zákrokem nebo jinými invazivními procedurami

Sonografie břicha je bezpečná a nezpůsobuje žádné bolesti nebo nežádoucí účinky. Jedná se o neinvazivní diagnostiku břicha v Praze. Proto se často preferuje jako první diagnostický krok před pokročilejšími vyšetřeními, jako je CT nebo MRI, zejména pokud lékaři potřebují obrazové informace o orgánech v břišní dutině.

 

V jakých konkrétních případech lékař indikuje vyšetření břicha pomocí ultrazvuku (sonografie) ? 

  1. Bolest břicha: Břišní sonografie a diagnostika v Praze se často používá k vyhledání příčin bolesti břicha, která může být způsobena problémy s orgány jako jsou játra, žlučník, slinivka břišní, střeva nebo ledviny.
  2. Kontrola jaterního stavu: Sonografie může identifikovat jaterní onemocnění, jako jsou cirhóza, jaterní cysty, nádory nebo záněty. Tento druh vyšetření může také sledovat změny v játrech způsobené různými faktory, jako jsou alkohol nebo léky.
  3. Hodnocení žlučníku: Sonografie břicha může odhalit přítomnost žlučníkových kamenů (cholelitiáza) a záněty žlučníku (cholecystitida).
  4. Diagnostika střevních problémů: Toto vyšetření může být použito k detekci střevních onemocnění, jako jsou záněty střev (např. Crohnova choroba nebo ulcerózní kolitida) nebo střevní nádory.
  5. Hodnocení ledvin a močových cest: Moderní sonografické vyšetření v Praze může pomoci identifikovat problémy s ledvinami, jako jsou kamínky v močových cestách, cysty na ledvinách nebo záněty.
  6. Diagnostika gynekologických a reprodukčních problémů: U žen se sonografie břicha používá k hodnocení gynekologických problémů, jako jsou cysty vaječníků, mimoděložní těhotenství a další stavy spojené s reprodukčním systémem.
  7. Monitorování těhotenství: Sonografie břicha je běžně používána pro sledování vývoje plodu během těhotenství a pro diagnostiku potenciálních problémů.
  8. Hodnocení abdominálních nádorů: Sonografie může pomoci při diagnostice nádorů v břišní dutině a posoudit jejich velikost a umístění.

Toto jsou pouze některé z hlavních indikací pro sonografii břicha. Samozřejmě, konkrétní důvody pro provedení sonografie mohou záviset na symptomech pacienta a lékařském posouzení. Lékař může doporučit toto vyšetření, aby lépe pochopil stav břišních orgánů a diagnostikoval potenciální zdravotní problémy.

 

Příprava na SONOGRAFICKÉ vyšetření břišní dutiny (SONO břicha)

Dva dny před vyšetřením nejíst nadýmavou stravu. Večer před vyšetřením pouze lehká večere. V den (min 6 hodin před vyšetřením) nejíst, nepít sycené nápoje ani kávu, nekouřit.

V případě vyšetření pánve (močový měchýř event. i prostata) je nutné přijít na vyšetření s naplněným močovým měchýřem.

Před vyšetřením se vždy poraďte s lékařem nebo naším koordinátorem zdravotní péče, aby vám poskytl přesné pokyny.

 

Obecná příprava na sonografii břicha:

  1. NALAČNO: Často je vyžadováno, abyste na sonografii břicha přišli nalačno. To znamená, že před vyšetřením nemůžete jíst ani pít (s výjimkou malého množství vody) po dobu určenou lékařem. Obvykle se doporučuje dodržet nalačno minimálně 6 až 8 hodin před vyšetřením.
  2. OMEZENÍ KONZUMACE PLYNŮ: Pokud je vyšetření zaměřeno na žaludek nebo střeva, může lékař doporučit omezit konzumaci plynových potravin, jako jsou luštěniny, zelí, cibule, uzeniny nebo nápoje obsahující bublinky, před vyšetřením.
  3. ZDRŽENÍ SE KOUŘENÍ: Pokud kouříte, může lékař doporučit zdržet se kouření před vyšetřením, protože kouření může ovlivnit obrazovou kvalitu sonografie.
  4. UŽÍVÁNÍ LÉKŮ: Informujte svého lékaře o všech předepsaných i ne předepsaných léčivech, které pravidelně užíváte. V některých případech může být nutné dohodnout se s lékařem na změně dávkování nebo dočasném vysazení léků před vyšetřením.
  5. OBLEČENÍ: Na sonografii břicha je vhodné mít lehké a pohodlné oblečení. Někdy vám může být nabídnuta nemocniční plachta nebo košile, pokud by oblečení mohlo narušit průběh vyšetření.
  6. NENOSTE ŠPERKY: Měli byste se vyvarovat nošení šperků na oblasti, která bude vyšetřována, aby nebránily v provádění sonografie.
  7. DODRŽUJTE LÉKAŘSKÉ POKYNY: Pokud vám byly předepsány specifické pokyny od lékaře nebo zdravotnického personálu, například pokud jste diabetik nebo máte zvláštní potřeby, dodržujte je pečlivě.

Chcete se objednat? 

  1. Abychom vás objednali, potřebujeme nejprve poslat žádanku na sono břicha, kterou vám vystavil praktický lékař či specialista.
  2. Nemáte žádanku? Kontaktujte svého praktického lékaře a nechte si žádanku vystavit.

 

Máte žádanku na vyšetření a chcete se objednat? 

Rychlé termíny sonografie v Praze

domluvte se s naším koordinátorem zdravotní péče na termínu do 7 dnů

+420 774 441 316

koordinace@fallandgetup.com

nebo se objednejte online