TEP – totální endoprotéza kyčelního kloubu

TEP – totální endoprotéza kyčelního kloubu – výměna kloubu

Totální endoprotéza kyčelního kloubu je chirurgický zákrok, který se provádí při pokročilém poškození kyčelního kloubu. Jedná se o nahrazení poškozených částí kloubu umělými implantáty, které obnovují pohyb a funkci kloubu.

Rychlé termíny operace TEP kyčle – totální endoprotéza kyčelního kloubu

telefon k objednání na vstupní ortopedické vyšetření tel.: +420 774 774 441 314

 

Průběh operace TEP – totální výměny kolenního kloubu

Během operace se nejprve odstraní poškozená kost a chrupavka v oblasti kyčelního kloubu. Poté se do kosti stehenního hrdla umístí kovový komponent (implantát), který nahrazuje hlavici stehenní kosti. Do kosti kyčelního pánve se umístí další komponent, který tvoří kyčelní pánvi. Obě části implantátu jsou navrženy tak, aby se vzájemně pohybovaly a umožňovaly kloubu normální funkci.

Indikace pacientů k TEP kyčle

Totální endoprotéza kyčelního kloubu se provádí u pacientů trpících pokročilou artrózou (osteoartrózou), revmatoidní artritidou, nebo jinými závažnými onemocněními kloubu, která způsobují bolest a omezení pohybu. Cílem tohoto chirurgického zákroku je zmírnit bolest, obnovit pohyblivost a zlepšit kvalitu života pacienta.

Pooperační program po výměně kyčelního kloubu

Po operaci následuje rehabilitační program, který pomáhá pacientovi obnovit sílu, pohyblivost a stabilitu kyčelního kloubu. S vhodnou péčí a dodržováním doporučení lékaře může totální endoprotéza kyčelního kloubu přinést významné zlepšení funkce kloubu, snížení bolesti a umožnit pacientovi návrat k běžným aktivitám a lepší životní styl.

 

Rychlé termíny operace TEP kyčle – totální endoprotézy kyčelního kloubu

Máte zdravotní problém a potřebujete pomoci s výběrem vhodného odborníka? 

Na základě telefonického rozhovoru vás nasměrujeme a objednáme ke správnému odborníkovi.

Kontaktujte zákaznickou linku naší zdravotní agentury tel.: +420 774 441 314.