Alergologie


Úvod

Členové

Jste nový klient? Máte zdravotní problém a potřebujete pomoci s výběrem vhodného odborníka? 

Na základě telefonického rozhovoru vás nasměrujeme a objednáme ke správnému odborníkovi.

Kontaktujte zákaznickou linku naší zdravotní agentury tel.: +420 774 441 314.

 

Alergologie je specializovaný obor lékařství, který se zabývá diagnózou, léčbou a prevencí alergických onemocnění. Alergie je přehnaná reakce imunitního systému na normálně neškodné látky ve vnějším prostředí, které jsou označovány jako alergeny. Alergologové jsou lékaři, kteří se specializují na identifikaci alergenů a poskytují péči pacientům s alergickými onemocněními.

Hlavními oblastmi zájmu a činnosti alergologie jsou:

  1. Diagnostika alergických onemocnění: Alergologové provádějí důkladné vyšetření a diagnostické testy, které pomáhají identifikovat alergeny, které způsobují přehnanou reakci u pacienta. Patří sem kožní testy, krevní testy na specifické protilátky (IgE), eliminace potravinových alergenů, bronchiální provokace a další.
  2. Léčba alergických onemocnění: Alergologové vyvíjejí individuální léčebné plány pro pacienty s alergickými onemocněními, jako je alergický rýma, astma, potravinové alergie, alergické kontaktní dermatitidy a další. Mohou předepisovat antihistaminika, kortikosteroidy, imunoterapii (alergenovou vakcinaci) a další léky nebo terapie, které pomáhají zmírnit příznaky a omezit alergickou reakci.
  3. Prevence alergických onemocnění: Alergologové se také zabývají prevencí alergických onemocnění. Poskytují informace a poradenství týkající se alergenů ve vnějším prostředí, alergií na potraviny, alergií na hmyzí jed a dalších faktorů, které mohou vyvolat alergickou reakci. Pomáhají pacientům minimalizovat kontakt s alergeny a nabízejí strategie pro snížení rizika vzniku alergií.
  4. Sledování a péče o pacienty s alergickými onemocněními: Alergologové poskytují dlouhodobou péči pacientům s alergickými onemocněními. Sledují jejich stav, reakce na léčbu a poskytují pravidelnou kontrolu a správu alergických onemocnění.

Alergologie je multidisciplinárním oborem, který může spolupracovat s dalšími specializovanými obory, jako je dermatologie, pneumologie, pediatrie, imunologie a další, v závislosti na konkrétním onemocnění a potřebách pacienta.