TEP – Totální endoprotéza kolenního kloubu

TEP – Totální endoprotéza kolenního kloubu – výměna kolenního kloubu 

Totální endoprotéza kolenního kloubu je chirurgický zákrok, který se provádí při pokročilém poškození kolenního kloubu. Jedná se o nahrazení poškozených částí kloubu umělými implantáty, které obnovují pohyb a funkci kloubu.

Rychlé termíny operace TEP kolene – totální endoprotéza kolenního kloubu

telefon k objednání na vstupní ortopedické vyšetření tel.: +420 774 774 441 314

 

 

Průběh operace TEP – totální výměny kolenního kloubu

Během operace se nejprve odstraní poškozené chrupavky, kosti a další struktury kolenního kloubu. Poté se do kostí stehů umístí kovové komponenty (implantáty), které nahrazují přirozené části kloubu. Tyto komponenty mohou zahrnovat kovové části pro kosti stehny, kosti holeň a umělou chrupavku pro kolenní kloub. Obě části implantátů jsou navrženy tak, aby se vzájemně pohybovaly a umožňovaly kloubu normální funkci.

Indikace pacientů k TEP kolene

Totální endoprotéza kolenního kloubu se provádí u pacientů trpících pokročilým artrózou (osteoartrózou), revmatoidní artritidou nebo jinými závažnými onemocněními kloubu, která způsobují silnou bolest a omezení pohybu. Cílem tohoto chirurgického zákroku je zmírnit bolest, obnovit pohyblivost a zlepšit kvalitu života pacienta.

 

Pooperační program po výměně kolenního kloubu

Po operaci následuje rehabilitační program, který pomáhá pacientovi obnovit sílu, pohyblivost a stabilitu kolenního kloubu. S vhodnou péčí a dodržováním doporučení lékaře může totální endoprotéza kolenního kloubu přinést významné zlepšení funkce kloubu a snížit bolest, umožňující pacientovi návrat k běžným aktivitám a lepší životní styl.

 

Rychlé termíny operace TEP – totální endoprotézy kolenního kloubu

Máte zdravotní problém a potřebujete pomoci s výběrem vhodného odborníka? 

Na základě telefonického rozhovoru vás nasměrujeme a objednáme ke správnému odborníkovi.

Kontaktujte zákaznickou linku naší zdravotní agentury tel.: +420 774 441 314.