Ortopedie


Úvod

Seznam odborníků

Jste nový klient? Máte zdravotní problém a potřebujete pomoci s výběrem vhodného odborníka? 

Na základě telefonického rozhovoru vás nasměrujeme a objednáme ke správnému odborníkovi.

Kontaktujte zákaznickou linku naší zdravotní agentury tel.: +420 774 441 314.

 

Ortopedie je specializovaný obor lékařství, který se zabývá diagnostikou, léčbou a prevencí poruch a onemocnění pohybového aparátu, zejména kostí, kloubů, svalů, šlach a vazů. Ortopedie se zaměřuje na zachování, obnovu a zlepšení funkce a pohyblivosti těla.

Hlavními oblastmi zájmu a činnosti ortopedie jsou:

  1. Traumatologie: Ortopedové se specializují na léčbu akutních poranění a zlomenin kostí. Provádějí redukce zlomenin, imobilizaci, chirurgické zákroky a rehabilitaci po úrazu.
  2. Artroplastika: Ortopedie se také zabývá náhradou kloubů. Provádí se chirurgické zákroky, jako je artroplastika kyčelního, kolenního, ramenního nebo kloubu loketního. Cílem je obnovit funkci a zmírnit bolest u pacientů s degenerativními kloubními onemocněními.
  3. Sportovní medicína: Ortopedie se věnuje prevenci, diagnostice a léčbě poranění spojených se sportem. Poskytuje péči sportovcům a aktivním jedincům, zahrnující například léčbu zlomenin, natržených šlach, výronů kloubů a přetížení.
  4. Pediatrická ortopedie: Ortopedie se také specializuje na diagnostiku a léčbu ortopedických onemocnění u dětí. Patří sem například korekce vrozených vad končetin, skoliózy (zakřivení páteře), dysplazie kyčelního kloubu a další.
  5. Onkologická ortopedie: Ortopedie se zabývá diagnostikou a léčbou nádorových onemocnění kostí a měkkých tkání. Zahrnuje chirurgické odstranění nádoru, rekonstrukční operace a další formy léčby.
  6. Ortopedická rehabilitace: Ortopedové spolupracují s fyzioterapeuty a rehabilitačními specialisty při poskytování rehabilitační péče po ortopedických zákrocích a poraněních. Pomáhají pacientům obnovit funkci a pohyblivost a posilovat postižené partie těla.

Ortopedie je široký obor s mnoha sub-specializacemi a metody léčby se neustále vyvíjejí. Cílem je poskytnout pacientům optimální péči a zlepšit jejich kvalitu života prostřednictvím diagnostiky, léčby a rehabilitace ortopedických poruch a onemocnění.