Prevence

Speciální program zaměřený na prevenci vzniku zdravotních problémů

Několikrát do týdne tréninky, o víkendu zápasy, přes den ve škole. K tomu nedostatek spánku a minimum kompenzace a regenerace? Jak dlouho myslíte, že to tělo sportovce vydrží než řekne „A DOST!?“

 

Na základě našich zkušeností z profesionálního a amatérského sportovního prostředí jsme si vědomi toho, že sportovci mají všeobecně NEDOSTATKU REGENERACE A ODPOČINKU. Proto jsme dali dohromady tento preventivní program. Program je zaměřený pro sportovce.

 

Přihlaste své děti / svůj tým na pravidelné tréninky zaměřené na speciální kompenzační, regenerační a posilovací cvičení, která povedou ke snížení rizika vzniku zdravotních problémů a zvýšení výkonu.

 

„Je jedno jak moc jste talentovaní a dobří v mládežnických kategoriích. Pokud si vytvoříte špatné pohybové stereotypy, jste dlouhodobě přetěžováni a k tomu se nevěnujete regeneraci, kompenzačním cvičením a máte nedostatek kvalitního spánku, zranění se pravděpodobně nevyhnete. A poté budete koukat na televizi a budete si říkat; tady s tím jsem hrál a byl jsem přeci lepší než on. Chcete zvýšit pravděpodobnost úspěchu?“

Petr Himl, jednatel zdravotní agentury a bývalý profesionální sportovec

 

PRO KOHO JE PROGRAM URČEN?

  • pro děti a dorost
  • pro sportovní týmy a kluby

 

ZAMĚŘENÍ PREVENTIVNÍHO PROGRAMU

  • uvolňovací a protahovací cvičení 
  • posilovací cvičení
  • automobilizační cvičení
  • vytrvalostní cvičení – svalová vytrvalost
  • stabilizační a rovnovážná cvičení (stabilizace kloubů)
  • posturální cvičení (držení těla, správné pohybové stereotypy)
  • dechová a relaxační cvičení

 

JAK TRÉNINKY PROBÍHAJÍ?

Každý trénink se skládá z úvodního zahřátí a uvolňovacího a protahovacího cvičení, které jsou základním pilířem každého tréninku. Následuje kombinace speciálních na sebe navazujících cvičení, které se každý trénink mění. Obtížnost cvičení se s počtem absolvovaných tréninků zvyšuje a tím se celkový zdravotní stav a připravenost těla podat 100% výkon zlepšuje.

 

JAK ČASTO?

1x – 2x týdně po tréninku / místo tréninku nebo brzy ráno před školou. Dostanete na výběr z dostupných termínů a po konzultaci s našimi specialisty na životosprávu a režim sportovce se společně dohodneme na vhodné variantě.

 

NAŠE DOPORUČENÍ

Vyberte si jak často budete chtít docházet a choďte pravidelně. 2x týdně je ideální frekvence. Pravidelností snižujete pravděpodobnost vzniku zdravotních problémů. Po tréninku můžete využít bazén se saunou. 

 


190 Kč / osobu za 1 hodinu

Min. počet: 10 osob
Max. počet: 20 osob
Věkové kategorie: do 8-12 let, od 12-18 let a 18 let a více
V ceně: trenér – fyzioterapeut specializující se na sportovce, pronájem sálu, možnost se osprchovat
Kde: ve sportovním areálu s plaveckým bazénem SK Motorlet – adresa: Radlická 298/105, Praha 5. Areál se nachází v blízkosti stanice metra B – Radlická.
Termíny: dostupné termíny vám zašleme do e-mailu
Kdy: záleží na druhu sportovní činnosti, ale všeobecně doporučujeme úterý a čtvrtek, nebo pondělí a středa

 

Proč nepodceňovat PREVENCI?

🌱 Zlepšuje funkci pohybového aparátu, kompenzuje nevhodné pohybové aktivity či sezení

🌱 Napomáhá regeneraci, předchází vzniku svalových dysbalancí a tím snižuje riziko vzniku zranění

🌱 Zdokonaluje koordinaci pohybů, sílu a napětí svalů, rozsah pohybu ve fyziologickém rozmezí

 

Celý program se zaměřuje nejen na uvolňovací, protahovací a posilovací cvičení, ale i na stabilizaci a správné pohybové stereotypy – to vše pod dohledem našich zkušených fyzioterapeutů

 


Chcete se přihlásit?

 ☎ tel.: 774 435 655

solaja.david@fallandgetup.com

 

Těšíme se na vás