Petr Himl – Padal jsem, abych se naučil vstávat

Příběh o založení zdravotní agentury Fall & Get Up a jejím zakladateli

Osud s námi má plán

Nevadí, že jsi zase zraněný. Vstaň a začni se vším znovu od začátku, nauč se chodit, běhat, nahrávat, střílet (s míčem), hlavičkovat, buď lepším a platnějším hráčem pro tým. Udělej pro to všechno, makej, nevzdávej se a třeba jednou dostaneš šanci v ligovém týmu, kde si vybuduješ místo v základní sestavě, budeš pro tým nepostradatelný, dostaneš se do reprezentace, potom do zahraničí a budeš úspěšný, oslavovaný a plným stadionem bude znít tvé jméno. Tak tohle mi znělo hlavou pokaždé, když jsem se zranil a musel začínat zase od začátku.

Hnal jsem se za svým snem, kterého jsem se musel nakonec vzdát.

Již po několikáté jsem se ocitl před dveřmi nemocnice a moje slibná kariéra profesionálního fotbalisty byla opět ohrožena. Cítil jsem zoufalství a frustraci. Celoživotní cesta za úspěchem, která zaznamenala nespočet pádů až na úplné dno. Cože? Ty jsi zase zraněný? To se mi snad zdá! Slýchával jsem několikrát v sezóně. Znamená to snad, abych začal uvažovat o konci kariéry? Nepřípustné! Budu bojovat! Žil jsem svůj sen každým dnem a byl přesvědčen, že ho dosáhnu, že přemůžu tu bolest a dostanu se znovu do formy a jednou svého snu dosáhnu. Udělal jsem pro to všechno. Jen jediná věc mne v tu dobu mohla zastavit, MOJE ZDRAVÍ.

Foto: Rozcvička, A-tým Bohemians 1905, 1.liga, rok 2009

 

Má fotbalová kariéra

4/1993 – 6/1993         AC Sparta Praha        -přijat, ale při zápase zjistili, že mi ještě není 6 let.
6/1993 – 6/1995         TJ Sokol Hostivice     -přípravka
6/1994 – 5/2002         AC Sparta Praha        -přípravka, mladší žáci
6/2002 – 6/2007         Bohemians 1905        -starší žáci, dorost
7/2007 – 6/2008         Sk Kladno                   -muži B-tým + příprava 1. liga
8/2008 – 1/2010         Bohemians 1905        -muži, návrat do B-týmu + příprava 1. liga (tipsport cup)
2/2010 – 2/2011         FK Dukla Praha         -muži, 2. Liga, zápasy za B-mužstvo
2/2011 – 2/2013         FK Králův Dvůr          -3.liga
2/2013 – 6/2013         Tj Sokol Bílá Hora      -1.A třída, postup do krajského přeboru
6/2013 – 6/2015         TJ Sokol Hostouň      -1.A třída, postup do krajského přeboru
6/2015 –                     ——pauza———       -odehrál 2 zápasy za TJ Sokol Bílá Hora
8/2016 –                     —konec kariéry—      -po přetřžení menisku ve Věšíně u Příbrami.

 

Má aktivní fotbalová kariéra trvala 22 let.

Když jsem ve svých 27 letech končil kariéru, měl jsem na kontě hned několik desítek zásahů. Bohužel ne jen těch gólových, ale i těch zdravotních. Zdravotní dokumentace delší než cesta z Chýně na IP Pavlova a zpátky přinesla tak trochu jiný góóóól. S vizitkou ,,bebíčka“ a ˶porcelánku˝ jsem musel trénovat víc než ostatní a dohánět čas strávený u lékařů. Snažil jsem se dostávat z režimu zraněného hráče, abych mohl být opět připraven.

Strávil jsem stovky hodin v čekárnách, setkal se s nezájmem, arogancí a neprofesionalitou lékařů, byl jsem terčem špatně zvolené léčby, neochoty řešit příčinné souvislosti mých zdravotních problémů a několikrát jsem popisoval okolnosti svého zdravotního problému pokaždé jinému lékaři. Cítil jsem se bezmocně. Odkázaný na schopnosti někoho jiného mi nezbylo nic jiného než věřit. chtěl jsem jediné Být zdravý, abych mohl hrát fotbal.

Neprofesionální zdravotní péče mě přestala postupem času bavit a začal jsem se ptát po kvalitní zdravotní péči. Potřeboval jsem kontakty. Získal jsem hned několik doporučení na špičkové lékaře, oslovil je a jejich kvalitu vyzkoušel. Z několika lékařů jsem vybral toho, který mi nejvíce vyhovoval a tomu jsem se svěřil do péče.

To, že jsem byl pořád zraněný, o mně věděl snad každý. Ukázalo se, že nejsem sám, kdo potřebuje vyhledat špičkového lékaře. Když se na mě začali obracet přátelé přátel s žádostí o doporučení na lékaře, nečekal jsem, že z toho někdy udělám byznys. Abych mohl svým přátelům pomoci, vyslechl jsem je a domluvil jim termín u svého lékaře. Na vyšetření jsem jezdil také a byl jsem dokonce přítomen i v ordinaci. Cítili se tak jako VIP pacienti. Průběh byl pokaždé stejný. Přišli jsme do nemocnice, nahlásili se na recepci a usadili se do čekárny, napsal jsem doktorovi sms, že jsem na místě a do pár minut se otevřeli dveře ordinace a ozvalo se mé jméno. Tu a tam se v čekárně někdo podíval a řekl, že tam byl dříve a že nejsme na řadě. To nám ale v tu chvíli nevadilo, protože jsme si šli pro jediné: pro kvalitní lékařskou péči. V ordinaci jsem seznámil lékaře se známými a představil lékaři důvod naši návštěvy. Vyšetření proběhlo vždy na té nejvyšší dostupné úrovni a ještě k tomu tam byla díky mému vztahu s lékařem vynikající atmosféra.

Foto: Petr Himl, konec kariéry, operace menisku 2016

Proč jsem to dělal?

Pro ten pocit, když mi někdo řekl ,,Díky, bylo to vážně super“. Dělalo mi to radost a nic jsem za to nechtěl. Když jsem ale začal slýchat ,,Díky, bylo to super“ několikrát do týdne, uvědomil jsem si, že mám ve svých rukách něco, co by mohlo pomáhat mnohem více lidem. Uvědomil jsem si, že neexistuje žádná firma, která by poskytovala alespoň trochu podobnou službu, jako jsem začal před lety poskytovat já. S vědomím této skutečnosti přišel obrovský příliv energie, že jsem se musel pochlubit pánům Petrům Koblerovi a Klasovi a Oldřichu Tlustému, se kterými jsem v tu dobu pomáhal sportovců s odškodňováním jejich úrazů u pojišťoven. Nepovažovali jsme se za finanční poradce, dělali jsme hlavně úrazové pojištění a byli jsme v tom díky vlastním zkušenostem jedni z nejlepších. Petr Klas ještě v tu dobu zaměstnaný jako šéfkuchař a pánové Kobler a Tlustý rozvíjející své podnikání o nové klienty, rozšiřovali poptávku po službách mého lékaře. Transfer do jiné společnosti oddělil Oldřicha Tlustého od naší smečky a já jsem na své dva Petry začal vyvíjet tlak příležitosti, která se nemusí opakovat. S Petrem Koblerem jsem 14.3.2014 založil zdravotní agenturu Fall & Get Up, jedinou svého druhu, která začala přitahovat pozornost stovky zájemců. První, koho zaujala natolik, že dal výpověď ve svém stávajícím zaměstnání a vrhl se s námi do této velkolepé myšlenky, byl Petr Klas.

Foto: Fall & Get Up 2015 zleva: Ing. Lenka Rabová, Petr Kobler, Petr Himl, Petr Klas

A co bylo dál?

Společnost Fall & Get Up se za 3 roky svého působení pochlubila základnou 680 spokojených klientů, 467 vyřešenými zdravotními problémy, 1868 domluvenými termíny lékařských vyšetření, více než 56 spolupracujícími lékaři a odborníky na zdraví a dostupností zdravotní péče ve více než 25 oborech medicíny. A díky vysoké kvalitě zprostředkovaných vyšetření poptávka po nadstandardních službách Fall & Get Up rostla.

Jestli jsem si tím vším byl jist?

Nebyl! Ale nikdy jsem nepřestal věřit v tuhle skvělou a jedinečnou myšlenku, ke které mě přivedly mé zdravotní problémy. Možná jsem v tom viděl svůj osud. Je zajímavé, jak funguje víra v kombinaci s disciplínou a jak je člověk schopen překonat sám sebe, když mu o něco v životě jde. Já jsem chtěl být v životě úspěšný. Netušil jsem ale, že se budu muset jednoho snu vzdát, abych mohl žít sen druhý – pomáhat lidem ve vodách zdravotnictví. Z mého pohledu je důležitou součástí úspěchu pokora a ohleduplnost vůči ostatním lidem, protože tito lidé nám to třeba někdy rádi vrátí zpět. Za nejdůležitější považuji budování mezilidských vztahů, s čímž se otevírá i možnost konzultovat své starosti/příležitosti s daleko zkušenějšími lidmi, než jsme my sami.

Věřím, že po každém pádu přijde vzestup a otevřou se nové možnosti, ze kterých si budeme moci vybrat svůj směr. A tento proces se bude opakovat do té doby, dokud ze sebe nevybudujeme lepšího člověka, jenž bude připraven uspět.