Zdeněk Svěrkoš

Letos v létě mě kontaktoval Petr Klas, se kterým v Chýni hrajeme fotbal, že dělá pro firmu Fall & Get Up, která se zabývá zprostředkováním zdravotní péče s tím, jestli se nechci stát jejich klientem. Abych pravdu řekl, moc se mi do toho nechtělo. Přeci jen dělám ve státním sektoru a zdravotní péči máme zdarma a na relativně slušné úrovni. Ale na druhou stranu jsem znovu začal hrát závodně fotbal, nějaké lehké zdravotní problémy by se taky našly a přeci jen už nejsem nejmladší, tak jsem souhlasil s informativní schůzkou. Někdy kolem 10. září jsme si sedli a Petr mi vysvětlil, čím se firma zabývá a co bych z toho měl, kdybych se stal jejich klientem. Koncept firmy se mi sice líbil, přesto jsem ještě nebyl 100 % rozhodnutý. Měl jsem ale lehké problémy s achillovkou, proto jsme se dohodli na využití jednorázového balíčku, kde si tuto službu vyzkouším a následně se rozhodnu.

Petr mi na tento problém doporučil MUDr. Petra Holuba. Hned za 2 dny se mi ozval, že 17. září, teď už nevím v kolik – dejme tomu, že v 9:00 hod, je u něj domluvené vyšetření v Nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského (nemocnice Pod Petřínem). Sešli jsme se před nemocnicí a šli na příjem. Když jsem viděl narvanou čekárnu, říkal jsem si, že to musí být na celé dopoledne, ale jak jsem se spletl. Jen co mě vyřídili na příjmu, Petr zavolal doktorovi, že už jsme tam. Během 5 minut přišel usměvavý MUDr. Holub, přivítal nás a hned nás vzal do ordinace. Popsal jsem mu problém, vyšetřil mě a okamžitě mi vysvětlil, v čem je chybička. Pak mi doporučil rehabilitace a ukázal mi, jak mám správně cvičit. Vše se odehrálo v pohodové atmosféře, Petr ještě položil spoustu doplňujících otázek, které mě ani nenapadly. Tak vidím, že se asi vyzná!! Vše proběhlo během 30 minut a já si připadal jako v Jiříkově vidění. Takhle to taky může vypadat v Čechách u doktora? Jaký rozdíl ve srovnání s kdysi vyhlášenou chirurgií v jedné nejmenované nemocnici, kde jsem před tím řešil všechny své úrazy!! Naprosto perfektní služby, přesto jsem ještě stále váhal…
Vše se změnilo hned za 2 dny, kdy jsem 19. září poprvé nastoupil v základu za „Áčko“ Sokola Jeneč v mistrovském utkání. Hrálo se mi super, překvapivě žádné chyby, když jsem se ve 20. min dostal do naprosto běžného souboje rameno na rameno. Protože jsem ale ten souboj vůbec nečekal (ještě před nějakými 5 lety bych z něj prostě utekl), tak jsem odlítl jak papír. Nekontrolovatelný pád přímo na pravé rameno a hned jsem věděl, že je všechno špatně. Okamžité střídání, odchod do kabiny, vynucená asistence při sundání dresu, protože jsem ruku prostě nezvedl a pak už to bylo vidět. Naprosto nepřirozený tvar ramene znamenal okamžité přivolání sanitky. Ještě před příjezdem sanitky jsem volal Petrovi Himlovi a popsal mu, co se stalo. Opět mi doporučil MUDr. Holuba, a že mu zkusí zavolat. Říkal jsem si, že v sobotu nemá šanci. Mezitím mě „rychlá“ odvezla do Motola. Diagnóza super – vyhozená klíční kost z klíčku III. stupně, operace nutná a hned mě objednali asi za 3 dny. Říkal jsem jim, že možná budu mít svého doktora, tak prý v pohodě, stačí jim dát vědět a když tak to zrušit. Jaké bylo moje překvapení, když vycházím z nemocnice a Petr mi volal, že jsem objednaný na druhý den na 11:00 hod (na neděli!!!) k jejich doktorovi!!! Ještě mě tam kluci odvezli, protože jsem samozřejmě nemohl řídit. I když to v Motole překvapivě nebylo špatné, tady to byla zase jiná liga. Doktor na nás už čekal, vyšetření bylo podrobnější (např. RTG pod zátěží, kde bylo vše krásně vidět), nicméně diagnóza stejná. Na operaci jsme se domluvili na 24. září. Operace proběhla bez problémů a v nemocnici jsem si poležel jen nutné 2 dny. Hned druhý den mě navštívili kluci z F&G i s jejich krásnou úrazovou specialistkou. Přinesli mi malé občerstvení, ale hlavně se zajímali, jestli vše proběhlo bez problémů a jestli mi něco nechybí. Prostě paráda. Teď mám 2 měsíce po operaci, rameno už ani nebolí, jen mě v pohybu ještě omezují dráty, které mi vyndají až za 14 dní. Ale F&G už mi plánuje a domlouvá rehabilitace hned, jak budou dráty venku.
Co ještě říct? Díky F&G jsem u lékaře nikdy nečekal déle než 15 minut. Nemusíte na nic myslet, protože Vám vše domluví a ještě Vás vyrozumí SMS vždy před plánovaným vyšetřením či kontrolou, kdybyste náhodou zapomněli. U doktora Vás čeká osobní přístup a přátelská atmosféra. Na vyšetření s Vámi jde vždy úrazový specialista, který Vám vše vysvětlí. Prostě ví, co dělají a dělají to dobře. Máte zdravotní problém? Zavolejte firmu F&G.