Spánkový režim

Ruší vás to, že se několikrát za noc vzbudíte?

Uprostřed noci se přetáčíte se ze strany na stranu a měníte polohy, ale ono nic. Stále jste vzhůru. Pak se podíváte na hodiny. Za tři hodiny máte vstát do práce, do víru velkoměsta unavení a nevyspalí a fungovat jako každý jiný. Nepříjemná představa. Rychle usnout po tom, co se v noci probudíte by chtěl každý. Máme pro vás pár tipů, které fungují a vy budete ráno čilí a připravení začít nový den.

Jaké jsou příčiny naší nespavosti?
 
1.) Výzkum v ČR ukázal, že nejčastější příčinou https://www.viagrasansordonnancefr.com/ je potřeba “chodit na malou”. Pokud přes den moc nepijete a večer se snažíte to dohnat, není divu, že strávíte noc budením a chozením na toaletu.
2.) Na druhém místě bylo dokázáno, že mezi častou nespavost patří psychické problémy. Úzkost, strach nebo stres. Stejně tak jako televize, počítač nebo mobil. Je vědecky dokázané že naše oči jsou citlivé na modré LED světlo, proto vypnout přístroje hodinu před spaním, nebo alespoň snížit jas na obrazovkách by prospělo.
3.) Jako třetí patří mezi nespavost žízeň a hlad. Všeho moc škodí, stejně tak jako jít spát přepitý, tak jít spát s pocitem, že máte na něco chuť nebo jste naopak žíznivý. Jíst se může ještě 3 hodiny před tím, než jdeme spát.
4.) Horko. Často se stává, že se probudíme a odkopáváme peřinu. V místnosti kde spíme by mělo být maximálně 20 stupňů. Určitě pomůže si před spaním pořádně vyvětrat místnost čerstvým vzduchem z venku.

A teď konečně, co dělat v případě, že nemůžete znovu usnout?
 
1.) NEDÍVEJTE SE NA HODINY. Ve chvíli, kdy se podíváte kolik je hodin přijde první zděšení, že je tolik, kolik je. Pak nemůžete usnout a kontrolujete kolik je hodin právě teď a uvědomujete si, jak dlouho už nemůžete usnout – zbytečný stres.

2.) NEVSTÁVEJTE. Každý odpočinek se počítá. Buďte v klidu, relaxujte a užívejte si to, že můžete jen ležet a že práce, rozruch a stres vás teď nezajímá.

3.) DÝCHACÍ METODA. Klidné dýchání je součástí cvičení jógy. Zkuste metodu 4-7-8, která je naprosto jednoduchá:
Nádech na 4 vteřiny
Zadržení dechu na 7 vteřin
Vydechnutí na 8 vteřin
Zklidní tělo i mysl.

Pokud nezabere ani to, tak prostě vstaňte. Evidentně si vaše tělo říká o nějakou aktivitu, ať je to udělat si třeba teplý čaj, nebo si chvilku číst. Je to lepší, než se převalovat ze strany na stranu.Určitě po krátké chvíli budou oči opět unavené a vaše tělo bude chtít znovu relax. V dalším článku odstartujeme nové téma, kde se budeme zabývat Spánkovými cykly.